3x3x3

15.06.2023

Výstava modernej grafiky lokálneho ilustrátora Petra Pyppa Dlhopolčeka.

O výstave

Peter Pyppo Dlhopolček (*1981), streetart-umelec, grafik, ilustrátor, marketér, typograf, otec. Po vyštudovaní priemyselného dizajnu v škole úžitkového výtvarníctva prešiel praxou v niekoľkých štúdiách ako grafický dizajnér. Zakotvil v ateliéri Pavla Chomu, renomovaného grafika a pedagóga, kde okrem grafickej tvorby nabral skúsenosti s DTP, fotografiou, ale aj samotnou tlačou a realizáciami. Široký záber zručností a vedomostí následne zužitkoval pri zakladaní vlastného ateliéru pred takmer 10 rokmi. Jeho štúdio Profigrafik.sk dnes patrí k špičke v regióne. Klientom ponúka komplexný servis od prvotnej idey až po samotnú realizáciu – v spolupráci s programátormi, architektmi, remeselníkmi, ilustrátormi, záhradnými dizajnérmi či tlačiarmi zabezpečí všetko od nastavenia firemnej identity, marketingovej komunikácie po vytvorenie firemných tričiek či potlače teplovzdušného balóna. Má za sebou množstvo úspešných spoluprác s malými aj veľkými spoločnosťami, neziskovkami, kultúrnymi inštitúciami. S jeho nezameniteľným rukopisom sa môžete stretnúť pri kampaniach v online priestore, na vizitkách, plagátoch či reklamných plochách najmä v Žiline a okolí.

Preferuje čistý dizajn s pointou, jednoducho uchopiteľné a vizuálne zreteľné prvky, s ktorými následne premyslene pracuje pri vytváraní loga, dizajn manuálu, webovej stránky či tlačeného letáku. Necháva naplno vyniknúť produkt, kreatívne uchopený a odkomunikovaný tak, aby bol v každej situácii prakticky využiteľný.

Okrem komerčnej tvorby sa podieľa na vzdelávaní verejnosti a šírení povedomia o grafickom dizajne a kvalite dizajnu vo verejnom priestore. Aktívne sa zúčastňuje na výtvarných workshopoch a sympóziách, často aj ako organizátor. Má rád nové výzvy, no ešte radšej plnú dôveru klienta a voľné ruky pri práci. Vo voľnom čase brázdi na bicykli hory aj mesto. A vlastne, vedeli ste, že organizuje tiež festival Hory a mesto?

www.pyppo.sk

Vytvorte si webové stránky zdarma!